Odmietnuť všetko môžete tu.

KONTAKT

Danum, s.r.o.
Bottova 2899/1
945 01 Komárno
tel: +421 907 187 800
danum@danum.sk

NAJPREDÁVANEJŠIE

TOVAR V AKCII

naša cena 538,00 €
skladom

NOVINKY


Úvod » UV lampy VIQUA (Sterilight)

UV lampy VIQUA (Sterilight)

 UV lampy VIQUA (Sterilight)

https://www.viqua.sk/viquaklub


Parametre
Cena pred zľavou 328,00 €

naša cena 305,90 €

skladom
doprava ZDARMA!


Cena pred zľavou 450,00 €

naša cena 382,00 €

skladom
Garancia najnižšej ceny
akcia
doprava ZDARMA!


Cena pred zľavou 620,00 €

naša cena 538,00 €

skladom
Garancia najnižšej ceny
akcia
doprava ZDARMA!


Cena pred zľavou 680,00 €

naša cena 635,00 €

skladom
akcia
doprava ZDARMA!


Cena pred zľavou 1 329,00 €

naša cena 1 149,00 €

skladom
doprava ZDARMA!


Cena pred zľavou 279,00 €

naša cena 220,00 €

skladom
doprava ZDARMA!

Pomocná tabuľka k UV lampám značky VIQUA - Novšia séria "VH"staršia séria "SQ"

Typ zariadenia Použitia UV žiarovka Krem. trubica
VIQUA VT4 S330RL QS-330
VIQUA VH150 S150RL-HO QSO-150
VIQUA VH200 S200RL-HO QS-001
VIQUA VH410 S410RL-HO QSO-410
VIQUA VP950 S950RL-HO QSO-950
VIQUA S2Q-PA S330RL QS-330
VIQUA S5Q-PA S463RL QS-463
VIQUA S8Q-PA S810RL QS-810
VIQUA S12Q-PA S36RL QS-012

 

  VIQUA UV lampy na vodu sú hlavne používanou alternatívou chemickej dezinfekcie vody, najmä v boji s mikrobiálnym znečistením fekálneho pôvodu, ako sú napríklad (nielen!) koliformné baktérie alebo Escheria coli (E.coli) baktérie.

Produkty VIQUA sú známe tiež pod označením Sterilight alebo UV Max.

   Výhody UV dezinfekcie oproti iným technológiám sú zrejmé. Jedná sa o technológiu, ktorá sa zaobíde bez použitia chemických prídavkov, teda bez vedľajších produktov chemickej dezinfekcie. Často sa pre odstránenie baktérií totiž používajú prípravky na báze chlóru (SAVO, Chloramin-T...), ktoré vodu organolepticky ovplyvňujú (zápach, zákal) a uvolňujú vedlajšie produkty chlorácie (trihalometány), čím je pripočítaný karcinogenný účinok. UV systémy sa ľahko inštalujú a sú nenáročné na obsluhu a údržbu. Prietočný systém úpravy vody nevyžaduje žiadne ďalšie reakčné nádoby, ako tomu býva u iných technológií dezinfekcie vody. Odstránenie baktérií pomocou UV lampy je takisto výhodou pre Vašu peňaženku. Náklady na prevádzku sú totiž veľmi nízke.

   Veľmi efektívne je použitie UV žiarenia i proti prvkom Giardia alebo Cryptosporidium, ktoré sú voči chlorácii rezistentné! Vynikajúcou voľbou je inštalácia UV lampy VIQUA pre osoby trpiace alergiami kože, atopickým ekcémom, lupienkou, a pod.. Ošetrenie vody pomocou UV žiarenia je najšetrnejšou voľbou, ktorá ďalej kožu nevysušuje.

   Podobne ako ostatné systémy majú UV lampy svoje nevýhody a obmedzenia. Medzi hlavnou nevýhodou použitia UV lampy patrí absencia rezidulnej účinnosti dezinfekcie, totiž účinok UV žiarenia zostáva v mieste ožiarenia, teda v komore UV lampy. Na rozdiel od použitia chemického prípravku, ktorá svoj dezinfekčný účinok prinášá až k batérii. Ďalšou nevýhodou môže byť požiadavka na vysoké dávky UV žiarenia pre inaktivácie vírusov. Nielen z tohto dôvodu dôrazne upozorňujeme na kompatibilné žiariče do UV lámp VIQUA, ktoré sa na internetu bežne predávajú ako lacná alternatíva originálneho príslušenstva VIQUA. Ich UVT (UV transmitance), ktorú púhym okom nemožno merať, nie je v žiadnom prípade na úrovni originálnych VIQUA žiaričov a nemôžu teda zaistiť bezpečné prevádzkovanie inštalovaných UV systémov. Ak sa stretnete s tvrdením, že kompatibilné žiariče majú rovnaké vlastnosti ako originálne produkty VIQUA, jedná sa úplne o  oklamanie spotrebiteľa. Použitie kompatibilných žiaričov predstavuje vážne zdravotné riziko a znamená okamžité ukončenie platnosti všetkých certifikácií VIQUA systému ako v celku. Viac o problematike kompatibilných žiaričov nájdete v samostatnom článku tu.

   Použitie UV lampy je limitované kvalitou vstupnej vody. Jedná sa najmä o prítomnosti zákalu, železa, mangánu, alebo organického znečistenia. Tieto faktory ovplyvňujú schopnosť UV žiarenia vodu dokonale presvietiť a zaistiť tak maximálnu funkčnosť systému.

   Vedeli ste, že pomocou UV lampy sa dájú kompletne rozložiť mikroorganizmy na vodu a na kyslík?

   Neporadíte si s výberom? Ak sa chcete poradiť o vhodnosti použitia UV dezinfekcie na konkrétnu aplikáciu, kontaktujte nás, sme tu pre Vás.