Odmietnuť všetko môžete tu.

KONTAKT

Danum, s.r.o.
Bottova 2899/1
945 01 Komárno
tel: +421 907 187 800
danum@danum.sk

NAJPREDÁVANEJŠIE

TOVAR V AKCII

naša cena 538,00 €
skladom
naša cena 382,00 €
skladom

NOVINKY


26. 11. 2019

Prečo UV sterilizátor?

Prečo UV sterilizátor?

UV sterilizátor ViquaUV sterilizátor je zariadenie navrhnuté špeciálne za účelom zneškodnenia škodlivých mikroorganizmov vo vode pochádzajúcej z neupravovaných zdrojov, ako napríklad vlastná studňa, potok, povrchová voda. Škodlivé mikroorganizmy ako sú baktérie, vírusy a prvoky sú častou príčinou črevných problémov, hnačiek, ale aj iných o mnoho závažnejších zdravotných komplikácií. UV sterilizátor je bežne inštalovaný vlastníkmi domov, ktorí obdržali výsledok rozboru vody pozitívny na škodlivé mikroorganizmy, rovnako ako tými, ktorí majú dôvod sa domnievať, že sú vystavení vyššiemu riziku takejto kontaminácie, ale tiež tými, ktorí chcú mať jednoducho istotu, že ich voda je náležite dezinfikovaná pred samotnou konzumáciou. 

Ako funguje UV sterilizátor?

UV sterilizátor používa zdroj ultrafialového svetla tzv. UV lampu, ktorá je zapuzdrená v ochrannej priehľadnej rúrke (zvyčajne z kremeňa). Táto UV lampa je vsadená do UV sterilizátora tak, aby voda, ktorá tečie jeho prietokovou komorou, bola vystavená svetelným lúčom UV-C. Keď sú vodou prenášané patogény ako baktérie, vírusy a prvoky vystavené UV lúčom, ich jadro absorbuje UV energiu, ktorá zmení ich DNA štruktúru (deaktivuje DNA). Týmto sa mikrób stane sterilným a nemôže sa ďalej reprodukovať. Mikroorganizmus sa považuje za mŕtvy a nepredstavuje žiadnu hrozbu.

 Ako funguje UV sterilizátor?

Porovnanie s inými systémami

UV sterilizátor sa teší zvyšujúcej sa popularite najmä kvôli jednoduchej inštalácii a obsluhe, nízkym požiadavkam na údržbu, prijateľnej cene a nízkym prevádzkovým nákladom. Nespornou výhodou UV dezinfekcie je fakt, že na rozdiel od iných metód úpravy vody pred mikrobiologickým znečistením, UV nepridáva do vodného obehu potenciálne škodlivé chemické látky ako napríklad chlór. UV dezinfekcia nevytvára žiadne vedľajšie produkty, nemení chuť vody, jej zásaditosť alebo akékoľvek iné vlastnosti. Navyše, okrem výroby pitnej vody, UV dezinfekcia nepoškodzuje vodovodné armatúry. UV dezinfekcia predstavuje úpravu vody, prírodnou, prirodzenou cestou.

Vyberte si z našej ponuky

Ktorý z UV sterilizátorov VIQUA (Sterilight) z našej ponuky je pre vás najlepší, je v značnej miere závislé na stupni kontaminácie vody a maximálnom prietoku vody, ktorý váš dom vyžaduje. Odporúčaná je predfiltrácia potrubným sedimentačným filtrom za účelom odstránenia kalu a usadenín, aby sa zaistilo, že k mikroorganizmom sa dostane optimálne množstvo UV svetla, čím sa dosiahne úplná dezinfekcia. Obmedzovač prietoku vody a núdzový vypínací ventil predstavujú voliteľné rozšírenia systému zvyšujúce ich ochranu a funkčnosť. Životnosť UV lampy ako spotrebného materiálu UV sterilizátora je 1 rok. Po uplynutí jedného roka je potrebné UV lampu vymeniť. UV sterilizátor sa umiestňuje za prívodom vody do domu v uzatvorených priestoroch (napr. technická miestnosť, kotolňa), kde teplota neklesá pod 5°C.