Odmietnuť všetko môžete tu.

KONTAKT

Danum, s.r.o.
Bottova 2899/1
945 01 Komárno
tel: +421 907 187 800
danum@danum.sk

NAJPREDÁVANEJŠIE

TOVAR V AKCII

naša cena 720,00 €
skladom
naša cena 540,00 €
skladom

VŠETKO O NÁKUPE


04. 09. 2022

Prečo používať iba UV lampy VIQUA? | Aká je údržba UV lampy VIQUA?

  Prečo používať iba UV lampy VIQUA?  

Za viac ako 35 rokov pôsobenia na trhu pri úpravách vody pre domácnosti si VIQUA vďaka svojim kvalitným výrobkom vybudovala dobrú povesť. UV lampy VIQUA sú navrhnuté na základe dôkladného výskumu a vývoja, prešli prísnym testovaním výkonu a spĺňajú certifikačné a validačné normy popredných autorít v tejto oblasti.

Ak ešte nie ste presvedčení, tu je niekoľko ďalších dôvodov, prečo by ste mali používať iba UV lampy VIQUA:

Záruka:

Pri používaní originálneho systému VIQUA máte istotu, že záruky a certifikáty všetkých ostatných komponentov systému zostávajú neporušené.

Ľahko recyklovateĺné:

Po skončení životnosti sa lampy VIQUA dajú ľahko a rýchlo recyklovať. Viac informácií nájdete na lamprecycle.org

Šetrné k životnému prostrediu:

Originálne lampy VIQUA (s výnimkou niektorých špeciálnych lámp) obsahujú menej ako 10 mg ortuti - to je až o 70 % menej ako niektoré iné UV lampy.

  Aká je údržba UV lampy VIQUA?  

Zakúpili ste si UV lampu VIQUA, pretože ste chceli ochrániť svoju rodinu pred kontaminantmi prenášanými vodou, ako sú baktérie, vírusy, parazity a iné mikroorganizmy. Aby bola Vaša rodina vždy chránená, musíte svoj systém udržiavať čistením kremennej trubice a každoročnou výmenou žiarovky.

  • Váš systém VIQUA garantuje bezchybnú účinnosť len s originálnou žiarovkou VIQUA. Prečo?

Je to jednoduché.

UV lampa VIQUA je navrhnutá, testovaná a certifikovaná ako kompletná jednotka - vrátane lampy. Ak použijete žiarovku, ktorá spoločnosťou nebola navrhnutá pre systém VIQUA UV, vystavujete svoj systém riziku. Ohrozené je vaše zdravie, hrozí riziko požiaru, strata spoľahlivosti, riziko poškodenia a strata certifikácie. Používanie inej žiarovky ako žiarovky VIQUA, nestojí za toto riziko.

Akákoľvek iná žiarovka ako žiarovka VIQUA predstavuje riziko

Riziko požiaru: v žiarovkách VIQUA sa používajú len nehorľavé materiály a sú navrhnuté podľa presných špecifikácií na zaistenie bezpečnosti. Riziko nespoľahlivosti: výkon Vášho systému môže byť ohrozený a môže dôjsť k predčasným výpadkom napájania.

Riziko poškodenia alebo zlyhania zariadenia: používanie iných žiaroviek v systémoch VIQUA sa výrazne zvyšuje pravdepodobnosť poškodenia alebo dokonca úplného zlyhania zariadenia.

Strata certifikácie: certifikáty tretích strán (NSF 55 a UL/CE) už nie sú platné. UV systém je testovaný na bezpečnosť a výkon a certifikovaný ako kompletná jednotka vrátane lampy VIQUA.

Kedy je potrebné žiarovku vymeniť?

UV lampy sú navrhnuté tak, aby vydržali najmenej 9 000 hodín, čo znamená, že ich treba spravidla vymeniť každý rok. Aj keď lampa po tomto čase stále svieti, nevytvára dostatok energie UVC na správnu dezinfekciu vody. Hoci mnohé UV lampy VIQUA majú zabudovanú diagnostiku, ktorá signalizuje, kedy je čas na výmenu žiarovky, ponúkame aj službu e-mailového upozornenia. Ak chcete zaregistrovať svoj UV systém VIQUA, navštívte URL adresu www.viqua.com/ register.

Nie všetky lampy sú skonštruované rovnakým spôsobom

Žiarovky VIQUA sa vyrábajú z vysokokvalitných materiálov podľa presných špecifikácií tak, aby sa zabezpečil požadovaný výkon a bezpečnosť. Ak použijete žiarovkupre systém VIQUA UV, ktorá nebola navrhnutá spoločnosťou, vystavujete svoj systém riziku. Hoci sa môže zdať, že do systému VIQUA sa hodia aj iné žiarovky, nemôžeme zaručiť ich výkon alebo bezpečnosť.

Všetky lampy sú označené značkou VIQUA. Je to pre Vás zárukou celkového výkonu a bezpečnosti. Ak lampa nemá označenie VIQUA, nie je to lampa VIQUA. Pri výbere lampy hľadajte tieto značky - nie čísla dielov: VIQUA, UVMAX, alebo Sterilight.

Ak by ste  potrebovali viac informácií, kontaktujte nás na tel.: +421 907 187 800, alebo vyplňte náš kontaktný formulár.