Odmietnuť všetko môžete tu.

KONTAKT

Danum, s.r.o.
Bottova 2899/1
945 01 Komárno
tel: +421 907 187 800
danum@danum.sk

NAJPREDÁVANEJŠIE

TOVAR V AKCII

naša cena 635,00 €
skladom

VŠETKO O NÁKUPE


27. 01. 2022

Prečo kúpiť UV lampu na studničnú vodu?

Prečo kúpiť UV lampu na studničnú vodu?

Ak máte studničnú vodu a dali ste si spraviť rozbor vody, vyšli Vám možno nevyhovujúce parametre  mikroorganizmov, v tom prípade je jedným z najlepších riešení UV lampa. 

Najčastejšie mikroorganizmy sú:

 • Kultivovateľné mikroorganizmy  pri 36°C a 22°C
 • Koliformné baktérie
 • Escherichia coli baktérie

Mikroorganizmy - Na centrálne riešenie  (pri vstupe vody - celý objekt) existuje viac spôsobov, napr. dávkovanie chlóru alebo UV lampy. Často sa používajú prípravky na báze chlóru (SAVO, Chloramin-T...), my preferujem miesto použítia chemikálií, radšej UV lampy. Po inštalácii UV lampy odbornou firmou, môže byť dlhodobo spoľahlivou voľbou na elimináciu baktérií. UV lampy sú takisto výhodou pre Vašu peňaženku, pretože náklady na prevádzku sú veľmi nízke a nenáročné. Ak máte dobre nastavenú úpravu vody, raz ročne stačí vymeniť UV žiarovku.

Podľa našich skúseností nevyhnutnými úkonmi sú:

 1. Kvalitná, dôveryhodná UV lampa
 2. Vhodná dimenzia UV lampy
 3. Vhodne upravená voda pred UV lampou
 4. Dezinfekcia potrubného systému

baktérie v studničnej vode

Našu firmu presvedčila kanadská firma Trojan Technologies, ktorá vyrába UV lampy značky VIQUA. Originálne žiarovky od VIQUA vynikajú špecifickým spracovaním, ktoré zaisťujú okrem iného vysokú intenzitu žiarenia.

 • Dlhá životnosť
 • Protipožiarna ochrana
 • Správna vlna dĺžky UV lúčov
 • Ďalšie nepostrádateľné bezpečnostné prvky

Najčastejšie chyby s UV lampami

Čo je vzácne, nie je lacné... Hlavne keď sa rozprávame o UV lampách

Na trhu sa predávajú  aj "bezznačkové" UV lampy nižšej kvality. Stalo sa nám, že nás oslovil zákazník, ktorý mal nainštalovanú UV lampu (bezznačkovú), vydezinfikovaný systém (firmou, ktorá predala UV lampu) a napriek tomu sa vo vode vyskytli baktérie... 
V takýchto prípadoch, keď už zákazník investoval do svojho systému viac sto eur, právom by očakával, aby bola voda v poriadku. Riešením, za ktoré naša spoločnosť berie zodpovednosť, je výmena UV lampy za značkovú VIQUA lampu, vydezinfikovanie potrubného systému, montáž, cestovné  náklady– v takejto forme je to náročnejšia investícia.

Dezinfekciu potrubného systému prenechať radšej na odborníka...

Zákazník si od nás objednal kompletnú technológiu na úpravu studničnej vody – mechanický predfilter, zariadenie na úpravu železa, mangánu, tvrdosti, organických nečistôt a amoniaku, vrátane UV lampy značky VIQUA . Celú technológiu nadimenzovala naša firma na základe výsledkov rozboru vody a miestnych požiadaviek. Montáž technológie sa zákazník rozhodol urobiť sám, respektíve odborná vodárenská firma. Nainštalovali systém a vykonali dezinfekciu potrubného systému bez našej asistencie. My sme riešili len prevedenie zariadenia do prevádzky. Zákazník potreboval protokol rozboru vody na kolaudáciu budovy, ale ani na druhý pokus sa mu nepodarilo vydezinfikovať systém tak, aby množstvo baktérií bolo v norme. Na tretí pokus to nechal na nás a všetko sa podarilo podľa našich očakávaní, teda výsledky kontrolného rozboru boli v poriadku.

Voda bez úpravy pred UV lampou...

Takisto dôležitá je aj úprava vody pred UV lampou. V prípade nainštalovania UV lampy v mieste, kde je tvrdá voda, teda bez zmäkčenia, alebo vo vode je vysoké množstvo železa, mangánu a takých látok, ktoré sa môžu na povrchu kremennej trubice usadiť, môžu prekážať efektívnemu UV žiareniu, vtedy klesá účinnosť UV lampy. Keď si dá niekto spraviť kontrolný rozbor rovno po inštalácii UV lampy, kde je nevhodná predúprava vody, tak možno do dvoch-troch týždňov, možno aj do mesiaca budú tieto výsledky v poriadku, ale akonáhle kremenná trubica začne strácať priehľadnosť, účinnosť nebude dobrá. Videli sme už také „šikovné“ prípady, kde mal zákazník nainštalovaný trojstupňový filter, ktorý sa skladal z dvoch mechanických filtrov a  UV lampy. Vyzerá to dobre, možno tá UV lampa je aj kvalitná, ale bez vhodnej predúpravy vody UV lampa účinná dlhodobo určite nebude...

 

Odpoveď na otázku...

     Na otázku "Akú UV lampu kúpiť na studničnú vodu?" je odpoveď, že oveľa dôležitejší je výber spoločnosti, od ktorej plánujete kúpiť UV lampu. Prečo?

     Na tieto a podobné dôležité situácie upozorňujeme našich ctených zákazníkov, aby sa vyhli podobným nepríjemným situáciám, no občas je už neskoro, nakoľko UV lampu alebo technológiu už majú nainštalovanú a s nami sa dostanú do kontaktu až dodatočne, kedy si davajú overiť funkčnosť systému kontrolným rozborom vody a po nevhodných výsledkoch konzultujeme, kde mohla nastať chyba.

Je možné, že niektoré firmy predávajú technológiu lacnejšie, dôležité v tomto prípade je, aby za svoju prácu brali aj zodpovednosť.

Firma Danum, s.r.o neustále rozširuje svoju klientelu, buduje budúcnosť svojich zamestnancov, buduje meno Danum, s.r.o. a je presvedčená, že k tomu vedie len jediná cesta = spokojní zákazníci.

Aj vďaka svojim dodávateľom a dlhoročným skúsenostiam, môže spoločnosť Danum s.r.o. budovať svoje meno. 

Preto striktne odporúčame, pri kúpe UV lampy, osloviť takú firmu, ktorá aj berie zodpovednosť za svoju prácu, vie potvrdiť dodané služby a funkčnosť technológie rozborom vody a v neposlednom rade  v prípade problému, servisu, doúpravy dvíha telefón,.