KONTAKTY

Danum, s.r.o.
Bottova 1,
945 01 Komárno
tel: +421 915 769 119
danum@danum.sk

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 74,90 €
skladom

TOVAR V AKCII

naša cena 545,90 €
skladom
naša cena 359,90 €
skladom
naša cena 74,90 €
skladom

Úvod » Kompletné UV zariadenia značky VIQUA (Sterilight)

Kompletné UV zariadenia značky VIQUA (Sterilight)

 


Parametre
bežná cena 328,00 €

naša cena 305,90 €

skladom
akcia
doprava ZDARMA!


bežná cena 422,00 €

naša cena 359,90 €

skladom
novinka
akcia
doprava ZDARMA!


bežná cena 570,00 €

naša cena 545,90 €

skladom
novinka
akcia
doprava ZDARMA!


bežná cena 680,00 €

naša cena 635,00 €

skladom
akcia
doprava ZDARMA!naša cena 1 329,00 €

skladom
doprava ZDARMA!


bežná cena 279,00 €

naša cena 229,00 €

skladom
novinka
doprava ZDARMA!

 

Typ zariadenia

Žiarovka Kremenná trubka

Zdroj lampy

nový typ

Zdroj lampy

starý typ

Viqua VT4/2

S330RL QS-330 BA-VT -
Viqua S2Q-PA S330RL QS-330 BA-ICE-S BA-ICE-S/BOOT
Viqua S5Q-PA S463RL QS-463 BA-ICE-S BA-ICE-S/BOOT
Viqua S8Q-PA S810RL QS-810 BA-ICE-S BA-ICE-S/BOOT
Viqua S12Q-PA S36RL QS-012 BA-ICE-S BA-ICE-S/BOOT
Viqua VH150 S150RL-HO QSO-150 BA-ICE-CL -
Viqua VH200 S200RL-HO QS-001 BA-ICE-CL  
Viqua VH410 S410RL-HO QSO-410 BA-ICE-CL  
Viqua VP950 S950RL-HO QSO-950 BA-ICE-C -

 

 

UV lampy sú hlavne používanou alternatívou chemickej dezinfekcie vody, najmä v boji s mikrobiálnym znečistením fekálneho pôvodu, ako sú napríklad (nielen!) koliformné baktérie alebo Escheria coli (E.coli) baktérie.

Produkty VIQUA sú známe tiež pod označením Sterilight, alebo UV Max.

Výhody UV dezinfekcie oproti iným technológiám sú zrejmé. Jedná sa o tehcnologiu, ktorá sa zaobíde bez použitia chemických prídavkov, teda bez vedlajších produktov chemickej dezinfekcie. Často sa pre odstránenie baktérií totiž používajú prípravky na bázi chloru (SAVO, Chloramin-T...), ktoré vodu organolepticky ovplyvňujú (zápach, zákal) a uvolňujú vedlajšie produkty chloracie (trihalometany), čím je pripočítaný karcinogenný účinok. UV systémy sa ľahko inštalujú a sú nenáročné na obsluhu a údržbu. Prietočný systém úpravy vody nevyžaduje žiadne ďalšie reakčné nádoby, ako tomu býva u iných technologií dezinfekcie vody. Odstránenie baktérií pomocou UV lampy je takisto výhodou pre Vašu peňaženku. Náklady na prevádzku sú totiž veľmi nízke.

Veľmi efektívne je použitie UV žiarenia i proti prvkom Giardia alebo Cryptosporidium, ktoré sú voči chloracie rezistentný! Vynikajúcou voľbou je inštalácia UV lampy VIQUA pre sooby trpiace alergiami kože, atopckým ekcémom, lupienkou, apod. Ošetrenie vody pomocou UV žiarenia je najšetrenejšou voľbou, ktorá ďalej kožu nevysušuje.

Podobne ako ostatné systémy majú UV lampy svoje nevýhody a obmedzenia. Medzi hlavnou nevýhodou použitia UV lampy patrí absencia rezidulnej účinnosti dezinfekcie, totiž účinek UV žiarenia zostáva v mieste ožiarenia, teda v komore UV lampy. Na rozdiel od použitia chemického prípravku, ktorá svôj dezifenkčný účinok prinášá až k batérii. Ďalšou nevýhodou môže byť požiadavka na vysoké dávky UV žiarenia pre inaktivácie vírusov. Nielen z tohto dôvodu dôrazne upozorňujeme na kompatibilné žiariče do UV lámp VIQUA, ktoré sa na internetu bežne predávajú ako lacná alternatíva originálneho príslušenstva VIQUA. Ich UVT (UV transmitance), ktorú púhym okom nemožno merať, nie je v žiadnom prípade na úrovni originálnych VIQUA žiaričov a nemôžu teda zaistiť bezpečné prevádzkovanie inštalovaných UV systémov. Ak sa stretnete s tvrdením, že kompatibilné žiariče majú rovnaké vlastnosti ako originálne produkty VIQUA, jedná sa úplne naisto o klamanie spotrebiteľa. Použitie kompatibilných žiaričov predstavuje vážné zdravotné riziko a znamená okamžité ukončenie platnosti všetkých certifikácií VIQUA systému ako v celku. Viac o problematike kompatibilných žiaričov nájdete v samostatnom článku tu.

Použitie UV lampy je limitované kvalitou vstupnej vody. Jedná sa najmä o prítomnosti zákalu, železa, mangánu, alebo organického znečistenia. Tieto faktory ovplyvňujú schopnosť UV žiarenia vodu dokonale presvietiť a zaistiť tak maximálnu funkčnosť systému.

Vedeli ste, že pomocou UV lampy o vhodné vlnové dialky žiarenia sa dá kompletne rozložiť mikroorganizmy na vodu a na kyslík?

Neporadíte sa s výberom? Ak sa chcete poradiť o vhodnosti použitia UV dezinfekcie na konkrétnu aplikáciu, kontaktujte nás, sme tu pre Vás.